VX-045
Cable for VX-012 / VX-034

Description
500mm cable designed for use with VX-012 and VX-034 devices.
Features dual 9 pin connectors terminating to a 26 pin connector, providing reliable connectivity.
Technical Details
- Compatible with VX-012 and VX-034
- 2 x 9 Pin connectors
- 1 x 26 Pin connector
- 500mm cable length
- Wired and moulded construction
Key Features
- For VX-012 / VX-034
- 2 x 9 Pin Connectors
- 1 x 26 Pin Connector
- 500mm Length
- Wired & Moulded
Technical Specifications
Accessory
| Cable Ports | 2 x 9 Pin |
| Cable Connector | 1 x 26 Pin |
| Cable Wired | Yes |
| Cable Moulded | Yes |
| Cable Length | 500mm |
| Power Consumption | N/A |
Operating System Compatibility
| Operating Systems | Microsoft Windows 10 |
General
| Product Weight | Awaiting |
| Product Dimensions | Awaiting |
| Packaged Weight | 0.191 kg |
| Packaged Dimensions | 160 x 135 x 49 mm |
| GTIN (barcode) | 837324002843 |
Resources
Make an Enquiry
For any information about this product, services, or solutions, please contact us.