MK-059
Wall Mounting Kit for ES/US 4 & 8 Port Devices (Retail Pack)

Description
Wall mounting kit designed for Brainboxes ES and US 4 & 8 port devices.
Lightweight mounting solution allowing secure installation onto any flat surface with fixed or detachable fitting options.
Technical Details
- Compatible with ES/US 4 & 8 Port devices
- Two fitting options: fixed or detachable
- Simple installation
- Lightweight design
- Can be mounted to any flat surface
- Screws included for device attachment
Key Features
- Wall Mounting Kit
- For ES/US 4 & 8 Port Devices
- Fixed or Detachable Fitting
- Lightweight Design
- Flat Surface Mount
- Includes Screws
Technical Specifications
Accessory
| Mount Type | Wall Mount |
| Fitting Options | Fixed or Detachable |
| Power Consumption | Awaiting |
| DIN Rail Dimensions | Width: 10mm, Length: 20mm, Height: 43mm |
General
| Product Weight | 0.033 kg |
| Product Dimensions | 100 x 75 x 10 mm |
| Packaged Weight | 0.053 kg |
| Packaged Dimensions | 160 x 135 x 49 mm |
| GTIN (barcode) | 837324002867 |
Resources
Make an Enquiry
For any information about this product, services, or solutions, please contact us.